Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gnomes (Gnomové)

Potrhlí, často výteční Gnomové jsou jednou z nejpodivnějších ras světa. S jejich posedlostí vyvíjet zásadní nové technologie a stavit škoující divy strojírenství je div, že přežil dostatek Gnomů k rozmnožování.

Prosperující v úžasném techno-městě Gnomeregan, Gnomové sdíleli zdroje zalesněných vrcholů Dun Moroghu s jejich Trpasličími bratranci. Přestože Trpaslíci z Ironforgeu mají také náklonnost k technologiím a stavitelství-jsou to právě Gnomové, kteří poskytují důležitý design pro většinu Trpasličích zbraní a parních vozů.

Gnomvoé dobře sloužili Alianci během Druhé Války, ale podivně odmítli poslat jakékoliv posádky jako pomoc během nedávné invaze Plamenné Legie. Přestože jejich designy pomohly změnit průběh války v neprospěch Legie, Trpaslíci a Lidé byli šokováni rozhodnutím Gnomů neposkytnout jejich statečné jednotky a piloty.

Když válka skončila, Aliance objevila důvod náhlého odmítnutí Gnomů. Vypadá to, že starověké, barbarské nebezpečí stouplo z nitra země a vrthlo do Gnomereganu. Vědíc, že hlavní prioritou Aliance bylo porazit Plamennou Legii , se Gnomvé rozhodli postavit se nebezpečí sami. Přestože bojovali statečně, aby zachránili jejich milované město, Gnomeregan byl nenodvratně zničen.

Při pádu Gnomereganu byla vyhlazena téměř polovina Gnomské rasy. Zpustlí Gnomové, kteří přežili, prchli do bezpečí Trpasličí pevnosti Ironforge. Zase jednou zavázáni věci Aliance, Gnomové tráví svůj čas vymýšlením strategií a vynalézáním zbraní, které jim pomohou znovuzískat jejich zpustošené město a vytvořit světlejší budoucnost pro svůj lid.